Rozliczenie podatku dochodowego

Kącik różności - jeśli nie wiesz, gdzie przyporządkować swój post, zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Ilonka
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:56

Rozliczenie podatku dochodowego

Post autor: Ilonka »

Rozliczenie podatku dochodowego obowiązuje każdego przedsiębiorcę. Jednak czasem nie jest to aż taka prosta sprawa - dlatego najlepiej zlecić to zaufanej księgowej. Ja w takich wypadkach korzystam z biura rachunkowego ksiegowa-halinow.pl i nie żałuję.
Awatar użytkownika
Ksawerek51
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2020, 16:59

Re: Rozliczenie podatku dochodowego

Post autor: Ksawerek51 »

A co sądzicie o tych wszystkim rozliczeniach na platformie internetowej ministerstwa? Ja w tym roku w końcu się na to zdecydowałem pod wpływem tekstu z https://www.e-pity.pl/twoj-e-pit/rozlic ... atkowy-mf/. Nie ma co ukrywać, że to rozwiązanie ma same zalety :)
Awatar użytkownika
elk92
Posty: 199
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:03

Re: Rozliczenie podatku dochodowego

Post autor: elk92 »

PIT online jest jedną z najszybciej rozwijających się nowości w świecie podatkowym, a do najważniejszych zalet tego rozwiązania użytkownicy zaliczają szybkość pracy w formule elektronicznej, dość mocne wsparcie dla początkującego użytkownika, czy możliwość złożenia deklaracji przez Internet. Jest to więc odpowiednie narzędzie dla osób ceniących sobie czas oraz wymagających indywidualnego wsparcia podatnika. Czytajcie na stronie https://gazetawroclawska.pl/na-czym-pol ... 5-15630131

the c word online
Awatar użytkownika
ciekawski
Posty: 194
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:26

Re: Rozliczenie podatku dochodowego

Post autor: ciekawski »

Myślę, że akurat jeśli chodzi o sam podatek to jak najbardziej na pewno warto jest co nieco na jego temat wiedzieć. Ja również całkiem niedawno natrafiłem na fajny wpis http://www.eduforum.pl/sprzedaz-online-a-podatek-vat/ gdzie dokładnie wyjaśniono jak wygląda kwestia podatku VAT przy prowadzeniu sprzedaży online.
Błażej

Re: Rozliczenie podatku dochodowego

Post autor: Błażej »

Wszystkie tego typu rzeczy to jest dla mnie czarna magia, dlatego zatrudniam firmę, która się tym zajmuje. Tak samo nie zdawałem sobie sprawy, jak przekroczenie czasu pracy kierowcy może negatywnie wpływać na firmę. Przez to zdarza się więcej wypadków, kierowcy są zmęczenie, a ich refleks i koncentracja spada. Dlatego pilnujcie tego u siebie.
Ana29Ć

Re: Rozliczenie podatku dochodowego

Post autor: Ana29Ć »

Warto pamiętać o możliwości dokonywania odliczeń. Zazwyczaj osoby starsze zapominają o tej możliwości. A mogą liczyć na ulgę rehabilitacyjną, która pozwala też na odliczenie zakupu leków. Polecam artykuł https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/ ... od-podatku
Krzyś

Re: Rozliczenie podatku dochodowego

Post autor: Krzyś »

Niestety ja się jeszcze do końca na tych kwestiach nie znam więc czasami również ciężko jest mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Za to jak tylko przeczytałem artykuł https://www.bluo.pl/biznes/formy-opodat ... h-wiedziec to już teraz wiem jaka forma opodatkowania będzie najlepszym rozwiązaniem przy zakładaniu firmy.
Sokół

Re: Rozliczenie podatku dochodowego

Post autor: Sokół »

U mnie tymi rzeczami i tak zajmuje się księgowa, ale żeby nie było ja również się tą tematyką interesuję. Nawet całkiem niedawno miałem okazję zapoznać się z tekstem https://portfelpolaka.pl/jaki-vat-obowi ... -brytanii/ gdzie właśnie opisano jaki jest podatek VAT w UK. W końcu wiele osób sprzedaje na ten rynek.
ODPOWIEDZ