Niechciane połączenia telefoniczne

Kącik różności - jeśli nie wiesz, gdzie przyporządkować swój post, zajrzyj tutaj.
RyszardKawa

Niechciane połączenia telefoniczne

Post autor: RyszardKawa »

Każdego dnia w Stanach Zjednoczonych wykonywane są miliony telefonów. Wiele z tych połączeń to spam, spam, spam! Co sekundę do Amerykanów wysyłanych jest ponad 3,2 miliona niechcianych telefonów i SMS-ów. Przykładowy numer telefonu dla Polski to 616492726.

Przy tych wszystkich niechcianych i nieznanych numerach dzwoniących nadszedł czas na zmianę. Istnieje nowa technologia o nazwie spoofing, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby fałszywe numery telefonów wyglądały tak, jakby pochodziły z dowolnego numeru. Najczęstszym przypadkiem użycia tej technologii jest reklama – firmy mogą płacić, aby dzwoniący dotarli do grupy docelowej za pomocą technologii AI zamiast tradycyjnych metod marketingowych, takich jak reklamy telewizyjne lub radiowe. Bądź bezpieczny i sprawdź kto dzwonił do Ciebie na stronie czy-odebrac.pl.

Technologia ta została również zastosowana do oszustw i innych rodzajów spamu w telefonie, takich jak automatyczne połączenia telefoniczne, które próbują nakłonić Cię do ujawnienia Twoich danych osobowych.