Malowanie podłogi

Kącik różności - jeśli nie wiesz, gdzie przyporządkować swój post, zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Derola
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:25

Malowanie podłogi

Post autor: Derola »

Zamierzam w końcu zabrać się za malowanie podłóg. Stwierdziłam, że wolę zrobić to sama niż płacić jakiemuś pseudo fachowcowi. Potrzebuję jedynie porady w kwestii farby. Jaka najlepiej nadawałaby się do tego celu?
Awatar użytkownika
Fantastic
Posty: 77
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:26

Re: Malowanie podłogi

Post autor: Fantastic »

W zupełności się z Tobą zgadzam, bo jeśli sama coś potrafię, to też wolę to sama zrobić. Wówczas pretensje mogę mieć tylko do siebie :) Mam w planie odnowienie kilku pokoi w domu i zamierzam kupić dobrą farbę do drewnianych podłóg. Widziałam świetną ofertę w Castoramie https://www.castorama.pl/produkty/wykon ... rewna.html . Brat mi mówił, że te emalie są wysokoodporne na zarysowania, dlatego zdecyduję się właśnie u nich zamówic.
Awatar użytkownika
Raptor
Posty: 175
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:52

Re: Malowanie podłogi

Post autor: Raptor »

Moim zdaniem czasami warto pomyśleć nad całkowitą wymianą podłóg. Osobiście polecam zajrzeć na stronę https://eurodom.com.pl. Mają wiele rodzajów podłóg do wyboru - wszystko świetnej jakości i w dobrej cenie.
Barłlidia32

Re: Malowanie podłogi

Post autor: Barłlidia32 »

Chyba szybciej i skuteczniej będzie położyć podłogę wielowarstwowa https://www.vox.pl/podlogi-podloga-wielowarstwowa, której nie trzeba będzie malować a dobrze położona posłuży na długie lata bez uszkodzeń. Jest wodoodporna z gwarancją 10 letnią. System montażu banalnie prosty.
głaz

Re: Malowanie podłogi

Post autor: głaz »

Zanim zabierzesz się za malowanie należy pamiętać o tym, że wszystko trzeba porządnie zabezpieczyć. Na szczęście obecnie można wszelkie produkty do tego znaleźć bez żadnego problemu czy to w stacjonarnie czy też internetowo. Ja w jednej z hurtowni opakowań zamówiłem taśmy malarskie do delikatnych powierzchni . Prześledziłam ofertę i znalazłam naprawdę szeroki wybór produktów. Z pewnością jeszcze do nich zajrzę.

tuk buty
Awatar użytkownika
Pola
Posty: 388
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:09

Re: Malowanie podłogi

Post autor: Pola »

A skoro już jesteśmy przy podłogach, to jakie jest Waszym zdaniem najlepsze rozwiązanie na podłogę na tarasie? Czym Wy macie taką podłogę wyłożoną? Czy deski kompozytowe wpc dobrze się według Was sprawdzą? Ja widziałam takie deski ostatnio w ofercie firmy Fabryka Tarasów na stronie internetowej https://fabrykatarasow.pl/kategoria-pro ... ytowe-wpc/. Polecam również i Wam się z tą ofertą zapoznać ;)
ixti

Re: Malowanie podłogi

Post autor: ixti »

Ja to Wam powiem, że mam spory problem z tym, co mam zrobić i jak ma wyglądać mój dom, ale jeśli już, to na pewno nie będę malować podłogi, a ją na przykład zdecydowanie po prostu odnowię. Sprawdzam z kolei, jak wygląda i jak działa farba dulux z brokatem , bo jednak na ściany to jest to, czego chcę. Jak Wam się to podoba ogólnie?
hedwigaa

Re: Malowanie podłogi

Post autor: hedwigaa »

Nie mam wielkiego doświadczenia, jeśli chodzi o remontowanie, ale na pewno będę myślała nad tym, by mój dom był taki, jaki mi się podoba. Zgodnie z tym po prostu mam nadzieję, że ter hurne panele laminowane mogę dostać w takiej ilości, jaką potrzebuję. I wtedy po prostu zajmę się odpowiednio naszymi rozwiązaniami.
justimna88

Re: Malowanie podłogi

Post autor: justimna88 »

Szukam odpowiedzi, jakie są ogólnie kolory farb do malowania ścian i co można w ogóle w tym kontekście zrobić, jak można poszaleć. Dla mnie to kluczowe, bo jak wiadomo, wszystko po prostu jest dla mnie ważne, ale jakość musi iść w parze z ceną. Ot co, nie może być inaczej, taka prawda, co nie?
therowa

Re: Malowanie podłogi

Post autor: therowa »

Dla mnie największym rozwiązaniem tak naprawdę są opcje kompleksowe, czyli na przykład panele laminowane wineo i inne opcje. Jestem ciekawa, czy i wy macie takie wskazówki, bo dla mnie nie będzie to sukcesywne, jeśli nie pomożecie mi w wyborze.
ODPOWIEDZ