język niemiecki

Kącik różności - jeśli nie wiesz, gdzie przyporządkować swój post, zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2019, 20:31

język niemiecki

Post autor: paniola »

Egzaminy Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) można zdawać w Österreich Institut Warszawa cztery razy do roku (w lutym/marcu, czerwcu, lipcu oraz październiku). Kurs niemieckiego warszawa ttps://www.warszawa.oei.org.pl/ to świetne rozwiązanie dla każego. Warto przed egzamin przystąpić do kursu i dobrze sie przygotować.
Awatar użytkownika
Pola
Posty: 388
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:09

Re: język niemiecki

Post autor: Pola »

Języka niemieckiego możecie się również uczyć w Szkole Językowej ProfiLingua. Z jej pełna ofertą można się zapoznać na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/. Jak widać do wyboru są tam również inne języki, więc polecam ;)
Awatar użytkownika
espas
Posty: 102
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:32

Re: język niemiecki

Post autor: espas »

Ja znam dość dobrze ten język i w mowie i w piśmie, jednak okazało się że nie wystarczająco dobrze. Potrzebowałam przełożyć ważną dla mnie treść dokumentu własnie na ten język. Nie widziałam w tym nic trudnego, więc postanowiłam zrobić to sama. Na stronie https://alonline.com.pl/ przeczytałam kilka przydatnych materiałów poradnikowych i zabrałam się za robotę. Mój zapał jednak z minuty na minutę malał, bo jak się okazało znajomość języka w mowie potocznej to jedno, a znajomość zwrotów branżowych to zupełnie inna kwestia. Poddałam się w końcu i oddałam tłumaczenia w ręce profesjonalistów, którzy na co dzień mają do czynienia z tekstami z wielu różnych branż, więc takie słownictwo nie jest im obce.
Awatar użytkownika
gahol
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:47

Re: język niemiecki

Post autor: gahol »

to prawda , nie wystarczy znać dobrze języka by od razu stać się tłumaczem. temat jest dużo bardziej złożony, konieczna też jest znajomość gramatyki oraz kultury, bo bywają różne niuanse językowe i trzeba umieć je dobrze przetłumaczyć. dlatego w tej kwestii bardzo pomocny okazać się może ten blog http://www.euro-babel.com/ , gdzie omawiany jest szeroko temat zawodu tłumacza. myślę, że naprawdę warto zapoznać się z tymi artykułami bo zawierają w sobie wiele ciekawostek oraz przydatnych porad

kabel hdmi do tabletu
Gabryśśka

Re: język niemiecki

Post autor: Gabryśśka »

Cześć. Polecam ci szkołę Akcent Edu https://akcent-edu.pl/jezyk-angielski-lodz-k-44.html. Zapisałam się u nich na kurs angielskiego online. Dobrze mi idzie i zastanawiam się także nad niemieckim raz w tygodniu. Muszę się tylko skonsultować czy nauka dwóch języków jednocześnie to dobry pomysł.
eluś

Re: język niemiecki

Post autor: eluś »

Moje dziecko przed matura utrwalało swoją wiedzę z języka niemieckiego za pomocą podręcznika "Repetytorium maturzysty 2021. Język niemiecki. Poziom podstawowy i rozszerzony " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html . Repetytorium zawiera część dotyczącą egzaminu maturalnego wraz z podpowiedziami, jak się do niego skutecznie przygotować, zadania w pełni zgodne ze standardami maturalnymi oraz bogatą bazę słownictwa, umożliwiającą skuteczne przygotowanie się do wypowiedzi na każdy temat.
łania

Re: język niemiecki

Post autor: łania »

Jeśli o język niemiecki chodzi to mnie bardzo zależy na jego nauce w celu podjęcia pracy. Chcę podjąć się zajęcia opiekunki dla seniorów właśnie w Niemczech. Bez języka nie będzie to możliwe bo przecież jakoś z tymi seniorami porozumiewać się trzeba. Tutaj https://elubaczow.com/2021/07/26/jak-sz ... mieckiego/ znalazłam materiał poradnikowy z którego informacji bardzo mi się przydały.
Adrianna

Re: język niemiecki

Post autor: Adrianna »

kursy intensywne niemiecki online w 12 jest super do nauki języka niemieckiego :) Lekcje możecie odbywać online i stacjonarnie. Nauczyciele przekazuję wiedzę w bardzo fajny i przystępny sposób. Zajęcia są dobrze zorganizowane i można szybko przyswoić język.
Bakłażan

Re: język niemiecki

Post autor: Bakłażan »

jakoś ja nie przypominam sobie abym kiedykolwiek zlecał tłumaczenia z tego języka obcego i jestem zdania, że najczęściej na pewno wybierany jest język angielski. Sam bardzo chętnie korzystam z tłumaczeń biznesowych z https://turbotlumaczenia.pl/tlumaczenia ... sowe-html/ i wiem na jak wysokim poziomie one są przygotowywane.
Krzyś

Re: język niemiecki

Post autor: Krzyś »

Wiele jeszcze zależy od tego na jakim, etapie znamy język niemiecki i w moim przypadku właśnie tak najczęściej zlecam tłumaczenia. Po prostu bez najmniejszego problemu wchodzę na stronę biura tłumaczeń https://dogadamycie.pl/uslugi/tlumaczen ... niemiecki/ i wtedy wybieram takie tłumaczenie jakie mnie najbardziej interesuje.
Awatar użytkownika
kolins
Posty: 71
Rejestracja: 10 sty 2019, 10:35

Re: język niemiecki

Post autor: kolins »

Warto też wziąć pod uwagę różne kursy językowe. Myślę, że może Was zainteresować na przykład szkoła języka niemieckiego lublin: https://columbus.lublin.pl/ . Kursy dla różnych grup wiekowych to moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie.
ODPOWIEDZ