Emerytura

Kącik różności - jeśli nie wiesz, gdzie przyporządkować swój post, zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 72
Rejestracja: 27 cze 2019, 20:31

Emerytura

Post autor: paniola »

Mysle, ze każdy z nas marzy o spokojnej emeryturze, dlatego fundusze emerytalne https://viennalife.pl/ to cos, oczym powinni juz mysleć młodzi ludzie. Szczerze mówiąc mam dopiero 30lat, ale juz mysle o mojej przyszłosci i poźniej starości. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
espas
Posty: 102
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:32

Re: Emerytura

Post autor: espas »

Wiele osób będąc u nas na emeryturze podejmuje jeszcze pracę. Często decydują się oni na podjęcie pracy opiekuna osób starszych w Niemczech. Tam taka praca jest naprawdę mocno ceniona. Tutaj https://bravecare.pl/o-nas/ możesz się czegoś w tym temacie dowiedzieć. W ten sposób emeryci nie czują się samotni, są potrzebni i nie narzekają na brak towarzystwa.
Awatar użytkownika
kamka
Posty: 142
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:48

Re: Emerytura

Post autor: kamka »

Trudno wyliczyć sobie naszą emeryturę, dlatego warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Takim zabezpieczeniem mogą być Pracownicze Plany Kapitałowe. To fajny program, który zapewnia dodatkowe środki do emerytury. Z programu w każdej chwili można zrezygnować, a środki nie przepadną. Tutaj jest szczegółowa informacja https://www.fox360.net/pl/firma/pracown ... dziec.html .
Awatar użytkownika
Pola
Posty: 388
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:09

Re: Emerytura

Post autor: Pola »

A czy wiecie już, co będziecie robili na emeryturze? Tak naprawdę ten okres w życiu wcale nie musi być nudny, a inspiracji możecie poszukać w internecie :) Ja na przykład trafiłam ostatnio na artykuł z takimi pomysłami na stronie internetowej https://porady.pila.pl. Polecam również i Wam tam zajrzeć ;)
wiśniowa

Re: Emerytura

Post autor: wiśniowa »

Szczerze mówiąc ja chcę mieć więcej pieniędzy na emeryturze dlatego zdecydowałam się pozostać w pkk, już teraz wiem że to dobra decyzja bo nawet tu http://rogala.pl/ponad-150-zysku-w-ppk- ... iesiacach/ facet pisze że to się opłaca, policzył ile można było zyskać już w pierwszym roku
solinś

Re: Emerytura

Post autor: solinś »

Radzę na spokojnie zerknąć sobie tutaj https://lexsecure.pl/przeliczenie-emery ... rzysluguje . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji, jeśli chodzi o przeliczenie emerytury. Między innymi dowiecie się tam komu przysługuje. Uważam, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć, ponieważ taka wiedza się przyda.
ODPOWIEDZ