Dom seniora

Kącik różności - jeśli nie wiesz, gdzie przyporządkować swój post, zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Cichutka
Posty: 135
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:20

Dom seniora

Post autor: Cichutka »

Czy znacie jakies godne uwagi domy seniora?Moim zdaniem nie warto powierzac opieke byle komu nad seniorem - wymaga to sporo cierpliwosci i wprawy. Obecnie jest wiele takich miejsc jak dom seniora Pod Topolami na ul. Topolowej w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ - gdzie senior moze rzeczywiscie zaznac spokoju i bezpieczenstwa. Akurat w tym miejscu opieka jest calodobowa co jest sporym atutem.
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 48
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:56

Re: Dom seniora

Post autor: fiona45 »

Ja ostatnio szukałam fajnego domu seniora i znalazłam nie daleko Gdańska fajny w miejscowości przyjaźń. Zerknij na tą propozycję http://goldental.pl/ , bo moim zdaniem sprawdzi się taki dom dla starszych osób.
Awatar użytkownika
barti
Posty: 67
Rejestracja: 27 kwie 2019, 19:06

Re: Dom seniora

Post autor: barti »

Dobrze, że takie domy są oczywiście. Chociaż ja swojej babci to nie mam zamiaru nigdzie oddawać. Zawsze może na mnie liczyć. Nawet jakiś czas temu sprawiłam jej taką opaskę samodzielny senior , która posiada lokalizator gps między innymi, i zawsze jak nie ma mnie w pobliżu mogę sprawdzić gdzie babcia akurat jest.
Awatar użytkownika
espas
Posty: 102
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:32

Re: Dom seniora

Post autor: espas »

Ja uważam, że rozwiązanie, które jest w Niemczech jest dużo lepsze. Tam cenione są opiekunki dla osób starszych. Dlatego też wiele osób z Polski decyduje się na wyjazd do pracy właśnie jako taka osoba. Ostatnio też zaczęłam interesować się tematem i czytałam ciekawy artykuł tutaj http://europraca.com.pl/zakres-obowiazk ... niemczech/ .
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2020, 10:42

Re: Dom seniora

Post autor: farah557 »

Co do lokalizatora to ja swojej Mamie kupiłem taki https://notione.com/ Przyczepiłem do kluczy i wiem gdzie się znajduje. Mieszka sama 200 km ode mnie i wolę mieć ją na oku, zwłaszcza, że czasem zdrowie podupada. Super sprawa.
Awatar użytkownika
kolins
Posty: 77
Rejestracja: 10 sty 2019, 10:35

Re: Dom seniora

Post autor: kolins »

Koniecznie przekażcie też Waszym bliskim seniorom, że w dozie mogą teraz kupować leki 20% taniej w godzinach 8-12.
Awatar użytkownika
Alamala
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:43

Re: Dom seniora

Post autor: Alamala »

Takie miejsca są jak najbardziej potrzebne, często osoby starsze wymagają odpowiedniej opieki medycznej, tego by cały czas ktoś przy nich czuwał, a w domu seniora pracują pielęgniarki, które mają oko na osoby starsze. Jeżeli jednak sami będziecie zajmować waszymi dziadkami, rodzicami, to firma https://esklep.brandvital.eu/produkty/a ... howe,2,372 powinna bardzo dobrze się sprawdzić. Znajdziecie tu między innymi aparaty słuchowe w dobrej cenie, także inne sprzęty medyczne.
Farączka

Re: Dom seniora

Post autor: Farączka »

Wydaje mi sie że miasteczko seniora jest odpowiedzi na wszystkie wasze pytania - http://miasteczko-seniora.pl/dom-opieki-seniora/ Posiada spokojnie miejsce, nowoczesny design, centrum rehabilitacji i lądowisko dla helikoptera.
Awatar użytkownika
erna6
Posty: 63
Rejestracja: 10 lip 2019, 10:51

Re: Dom seniora

Post autor: erna6 »

Dziadkowie od zawsze byli zdania, ze na starość pójdą do domu opieki i jak postanowili tak zrobili. Wybrali dom opieki http://podtopolami.eu mają tam sporo atrakcji. Byłam tam ostatnio i jest tam pięknie, dziadkowie mają do dyspozycji ogród, całodobową opiekę lekarską.

schody do nieba gitara
Moniś

Re: Dom seniora

Post autor: Moniś »

Hej :) Wy pewnie macie doświadczenie jak dowozicie bliskim różne środki higieniczne. Czy podkłady higieniczne tena są dobre http://inkontynencja.eu/opiekunowie/51- ... 21061.html ? Najważniejsze żeby się nie zbrylały. Jakie Wy kupujecie?
Awatar użytkownika
debro8
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2019, 19:08

Re: Dom seniora

Post autor: debro8 »

To co ma znaczenie, jeśli chodzi o dom seniora, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na kwestie praktyczne. Warto zatem wiedzieć, że problemy takie jak wzrok czy ubytek słuchu w tym wieku stają się coraz częstsze i coraz trudniejsze do opanowania. Warto zatem wiedzieć co robić i jak działać, aby im zapobiegać.
Awatar użytkownika
ciekawski
Posty: 193
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:26

Re: Dom seniora

Post autor: ciekawski »

Jestem przekonany, że właśnie sam wybór właściwego domu seniora jest czymś niezwykle ważnym. Właśnie dlatego my również dość długo się zastanawialiśmy nad tym. W końcu wybraliśmy dom seniora w Warszawie https://domseniora24.pl/ i ja jestem zdania, że jak najbardziej jest to miejsce gdzie nasi bliscy bardzo miło będą spędzali czas.
słońce

Re: Dom seniora

Post autor: słońce »

Moim zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie opiekunka dla seniorów niż taki dom opieki. W Polsce to niezbyt popularne zajęcie, jednak już w Niemczech takie opiekunki coraz więcej zyskują na popularności. Sama zaczęłam się zastanawiać nad taką pracą i zaczęłam szukać pomocnych artykułów. Na https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/c ... ki/1200831 znalazłam jeden z nich.
Rafał29

Re: Dom seniora

Post autor: Rafał29 »

ciekawski pisze: ↑16 sie 2021, 10:54 Jestem przekonany, że właśnie sam wybór właściwego domu seniora jest czymś niezwykle ważnym. Właśnie dlatego my również dość długo się zastanawialiśmy nad tym. W końcu wybraliśmy dom seniora w Warszawie https://domseniora24.pl/ i ja jestem zdania, że jak najbardziej jest to miejsce gdzie nasi bliscy bardzo miło będą spędzali czas.
Kiedy moja babcia mocno się pochorowała też zastanawialiśmy się na tą placówką, ale ostatecznie wybraliśmy https://klinikaseniora.pl/. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a przed wszystkim babcia.
aśka

Re: Dom seniora

Post autor: aśka »

My nie tak dawno znaleźliśmy Dom seniora pod warszawą i może faktycznie to byłby dobry wybór. Dodatkowo słyszeliśmy, że opieka jest na wysokim poziomie
RonF

Re: Dom seniora

Post autor: RonF »

Projektując łazienkę dla seniorów, warto dostosować ją do ich konkretnych potrzeb. Nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich. Każda łazienka może być spersonalizowana, uwzględniając indywidualne preferencje i ograniczenia. Bezpieczeństwo to kluczowy aspekt, który pozwala seniorom cieszyć się komfortem i pewnością siebie w codziennym życiu. Ciekawe porady w tym temacie znajdziecie tutaj: https://oltens.com/pl/blog/szczegoly/ja ... osprawnych .
ravenlow

Re: Dom seniora

Post autor: ravenlow »

Nawet jeśli śpisz, to możesz się nie wysypiać i to normalne. W sumie dla mnie największym problemem tak naprawdę jest to, że śnię nie do końca odpowiednio. Dlatego sprawdzam odpowiedni kalkulator snu https://facet365.pl/kalkulator-snu/ i wiem, że to może mi naprawdę pomóc w efektywniejszym śnieniu.
Mariolla

Re: Dom seniora

Post autor: Mariolla »

Umieszczenie osoby starszej w takim ośrodku to nie jedyne rozwiązanie, dla mnie to już ostateczność. Wydaje mi się, ze taki senior dużo lepiej i bezpieczniej będzie się jednak czuł w otoczeniu, które zna. Zawsze można zatrudnić opiekunkę, która będzie go wspierała w codziennych czynnościach przez kilka godzin dziennie a nawet przez całą dobę. Poczytajcie sobie o firmie Symeon, oni zatrudniają fantastycznych opiekunów z wiedzą, doświadczeniem i chęcią do pracy.

unieważnienie małżeństwa przyczyny
buwka

Re: Dom seniora

Post autor: buwka »

Gdy się starzejemy, zdrowie naszych starszych bliskich staje się dla nas największym zmartwieniem. Jest to szczególnie niepokojące, gdy zdiagnozowano u nich poważne choroby, takie jak choroba Alzheimera. Ważne jest, aby znaleźć skuteczne rozwiązanie, takie jak leczenie alzheimera, aby zapewnić im ogólny stan zdrowia i poprawić jakość ich życia.
Gość

Re: Dom seniora

Post autor: Gość »

W Lipowym Zakątku, każdy senior znajdzie coś dla siebie – od doskonałej opieki po piękne i przemyślane wnętrza. Odkryj więcej na https://lipowyzakatek.com/
ODPOWIEDZ