Dom drewniany

Kącik różności - jeśli nie wiesz, gdzie przyporządkować swój post, zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 84
Rejestracja: 27 cze 2019, 20:31

Dom drewniany

Post autor: paniola »

Koszt domu o pow. 80 m2 z wykończeniem wnętrza jest porównywalny do mieszkania w bloku czy budowy domu metodą tradycyjną murowaną. Mysle, ze domy drewniane http://www.tadeks.pl/ to świetna opcja które chcą mieć szybko swój własny dom. Budowa domu w pełnej prefabrykacji trwa kilka dni, a od podpisania umowy do przekazania kluczy mijają zaledwie trzy – cztery miesiące. Myśle, ze takie rozwiązanie to super opcja dla osób które chcą sie szybko wprowadzić.
Awatar użytkownika
Paula01
Posty: 88
Rejestracja: 23 gru 2018, 17:57

Re: Dom drewniany

Post autor: Paula01 »

Budując dom czy to tradycyjny czy drewniany trzeba zadbać o to, żeby w domu było zamontowane solidne i szczelne szambo betonowe, np. od Betonex - https://betonex.com.pl/ Wtedy będziecie mogli bez problemu pozbywać się z domu nieczystości komunalnych. Oczywiście wymaga to wywożenia szamba od czasu do czasu, więc warto także od razu zamontować czujnik poziomu szamba żeby nie przegapić tego momentu.
:)
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 51
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:11

Re: Dom drewniany

Post autor: foxi »

Każdy kto pracuje z drzewem wie ,że drzewo do zastosowań budowlanych trzeba odpowiednio przygotować - tzn. zaimpregnować https://mgdachy.pl/impregnacja-drewna/ .Drewno to materiał naturalny, który podlega procesom biodegradacji. Stosowanie odpowiednich środków pozwala na zapobieganie niekorzystnym zjawiskom, na które jest narażony. Impregnacja zabezpiecza drewno konstrukcyjne przed wieloma negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Fachowcy z firmy Mg dachy korzystają właśnie z tak przygotowanego drzewa do zastosowań w konstrukcjach budowlanych.
Awatar użytkownika
dorszek
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2020, 11:27

Re: Dom drewniany

Post autor: dorszek »

Drewniane domy często stają się ofiarami niszczycielskiego działania szkodników. Miałem ten problem z moim domem letniskowym, w który pojawiły się korniki. Korniki w drewnie to bardzo duży problem, ponieważ te mały owady mogą spowodować zmniejszenie jego wytrzymałości. Aby się ich pozbyć zatrudniłem fachowców z firmy Drevpol, którzy bardzo skutecznie wyeliminowali te groźne owady z drewna w moim domu.
Awatar użytkownika
etam
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2020, 16:45

Re: Dom drewniany

Post autor: etam »

Tak, też się zgadzam z tym, że impregnacja w przypadku domu z drewna jest czymś, czego zdecydowanie nie można sobie odpuścić. U nas sprawdzają się impregnaty altax, już od jakiegoś czasu jesteśmy im wierni. Dzięki temu nasz drewniany domek po latach wciąż wygląda świetnie :)
ODPOWIEDZ