Podróżowanie w ciąży

Morze, góry czy Mazury? Polecane kierunki, piękne miejsca, tania turystyka w Polsce.
Awatar użytkownika
bada
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2019, 7:57

Podróżowanie w ciąży

Post autor: bada »

Dziewczyny jestem w ciazy i zastanawiam się czy mogę w tym roku wybrać się na wakacje.
Jakie macie zdanie o podrózowaniu w tym stanie?
Awatar użytkownika
brix
Posty: 21
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:35

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: brix »

Jeśli tylko czujesz się dobrze to nie ma większego problemu. Odradzała bym natomiast długie, ciążące trasy. ja dzielę swój czas między kanadą a polską i wcześniej podróżowałam i teraz gdy jestem w drugiej ciąży. tylko zawsze na tak wielkie trasy jezdze z odpoczynkami. tylko zawsze przed wyjazdem odwiedzam swojego lekarza. wiem ze takie podróżowanie zależy w dużej mierze od naszej psychiki....

Polecam na pewno weekend w spa kujawsko pomorskie - bardzo dobry standard ośrodka, piękne położenie jak rownież smaczna kuchnia. Będziesz w stanie się tam na maksa zrelaksowac.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pola
Posty: 388
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:09

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: Pola »

A skoro już o ciąży mowa, to jak się do niej przygotowywałyście? Gdzie czytałyście sobie na ten temat? Ja sporo wartościowych informacji znalazłam w kalendarzu ciąży na stronie internetowej https://www.mustela.pl/mustela-blog/8-t ... darz-ciazy. Są tam opisane między innymi objawy, jakich można się spodziewać oraz badania, jakie należy wykonać. Polecam zajrzeć każdej przyszłej mamie ;)
Awatar użytkownika
Dunelka23
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2019, 16:44

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: Dunelka23 »

Podróże w ciąży nie są zabronione, ale na pewno trzeba liczyć się z tym, że podróżowanie może prowadzić do mdłości i wymiotów w czasie jazdy. Dlatego warto mieć wtedy przy sobie kropelki imbirowe Imbifem - https://imbifem.pl/ Takie kropelki szybko i skutecznie zwalczają mdłości i nie dochodzi do wymiotów. Dzięki temu podróże upłyną w znacznie lepszym samopoczuciu.

profinet kabel lapp
Awatar użytkownika
Fantastic
Posty: 77
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:26

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: Fantastic »

Akurat planujemy z moją ciężarną siostrą wybrać się na wycieczkę, ponieważ bardzo zainteresował nas ten nowy projekt „Europejski Szlak Zamków i Pałaców Polska - Czechy” https://castlesandpalaces.eu/pl . Od lekarza nie ma żadnych przeciwwskazań, a obydwie interesujemy się dziejami takich właśnie historycznych obiektów. Jeśli też jesteście zainteresowani to zajrzyjcie na stronę.
Awatar użytkownika
kinia
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:58

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: kinia »

Ja właśnie jestem na początku ciąży i zastanawiam się, czy wycieczka z taką http://cortinatravel.pl/ firmą będzie dla mnie bezpieczna. Wcale nie chcę daleko jechać, bo tylko do Hiszpanii, wgłąb Europy tak naprawdę, ale nie mam pewności, czy to dla mnie. Co prawda myślę o tym, żeby to odbyło się za 2 miesiące, ale nie mam pewności, czy oni będą mieli otwarte granice.
Awatar użytkownika
marika
Posty: 158
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:52

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: marika »

Ja nie widzę w tym nic złego, ale z całą pewnością będziesz musiała zabrać ze sobą więcej rzeczy niż do tej pory. Miejsca w bagażniku może zabraknąć, ale zawsze możesz sprawdzić ofertę firmy Wypożyczalnia boxów gdzie znajdziesz boxy dachowe :)
Awatar użytkownika
debro8
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2019, 19:08

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: debro8 »

Ciąża jest czasem szczególnym, który w żadnym wypadku nie ogranicza jednak kobiety. Warto o tym pamiętać. Ważne jest jednak dbanie o swoje zdrowie. Niestety coraz więcej kobiet dotyka cukrzyca ciążowa, która w znacznym stopniu może być problematyczna i wymagająca zadbania o siebie w stopniu znaczącym.
Awatar użytkownika
Alamala
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:43

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: Alamala »

Normalna rzecz, no ale kobiety w ciąży nie muszą mieć pasów zapiętych. Są też i specjalne adaptery, warto sobie taki kupić i jednak zapiąć bezpiecznie pasy. Jak jesteście w ciąży to zerknijcie sobie na https://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/c ... idac-ciaze Znalazłam tu dużo porad dla ciężarnych.
Róża

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: Róża »

Faktycznie, jest wiele elementów, które na pewno warto wziąć pod uwagę będąc w ciąży. Skoro bardzo się stresujecie, to koniecznie zajrzyjcie do https://psychomedic.pl/tokofobia-zaswia ... go-ciecia/ i tam skorzystajcie z pomocy najlepszych psychologów. To będzie dla Was zdecydowanie najbardziej racjonalnym wyborem.
Awatar użytkownika
marika
Posty: 158
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:52

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: marika »

Jeżeli nadal macie jakiekolwiek wątpliwości co do tego tematu, to poszukajcie informacji w sprawdzonych źródłach. Myślę, ze artykuł na stronie http://flying.pl/czy-w-ciazy-mozna-lata ... eczenstwo/ was zainteresuje oraz rozwieje wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
paloma
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:25

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: paloma »

W ciąży najlepiej podróżować samochodem jako pasażer, zawsze można się rozprostować, zrobić przerwę w dowolnym momencie podróży a z tego co widziałam w wypożyczalni comfortcar wybór wygodnych samochodów w przystępnej cenie wynajmu jest duży. Na warunki wynajmu w tej wypożyczalni też nie można narzekać
Gustek

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: Gustek »

Decyzja o przechowywaniu nasienia w banku ma ogromne znaczenie dla osób, które stają przed wyzwaniem leczenia onkologicznego. Bank nasienia, taki jak przedstawiony na https://www.novum.com.pl/bank-nasienia/ zapewnia możliwość zachowania płodności i nadzieję na rodzicielstwo po zakończeniu terapii. Jest to ważna opcja, która daje poczucie bezpieczeństwa i planu na przyszłość.
marcolito

Re: Podróżowanie w ciąży

Post autor: marcolito »

O podróżach w ciąży warto porozmawiać ze swoim ginekologiem. Do kogo chodzisz? Ja prowadziłam ciążę u dr Blicharczyk i ona zawsze fachowo i rzetelnie odpowiadała na moje pytania. No i oczywiście przeprowadzała wszystkie niezbędne badania.
ODPOWIEDZ