Utrata pracy

Polecamy strony dla zainteresowanych podróżami.
Jótka

Utrata pracy

Post autor: Jótka »

Cześć, straciłam pracę przez epidemię koronawirusa, co mam teraz zrobić? Czy należą mi się jakieś pieniądze za to?
Awatar użytkownika
espas
Posty: 102
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:32

Re: Utrata pracy

Post autor: espas »

Uważam, że troszkę się spóźniłaś. Na początku epidemii powinnaś zakupić polisę zabezpieczającą od utraty pracy. Nawet tutaj https://www.rankingubezpieczennazycie.p ... c/135.html możesz dowiedzieć o tym, że należy Ci się odszkodowanie za zwolnienie z pracy bądź przez ogłoszenie upadłości firmy. Teraz jedynie pozostaje Ci korzystać z tarczy antykryzysowej, albo znaleźć pracę, a aktualnie to ciężkie.
pieniąse

Re: Utrata pracy

Post autor: pieniąse »

Ale od kogo miałyby być te pieniądze?
Od ex-firmy na pewno. Coś mi się obiło o uszy, że rząd szykował jakieś specjalne wsparcie, bodajże 1400 zł na miesiąc albo coś. Generalnie w pierwszych miesiącach pandemii byli bardzo szczodrzy - teraz już tak różowo nie będzie.
Może warto sprawdzić, czy ktoś nie ma u ciebie zapomnianych długów? Przez e-sąd można je odzyskać błyskawicznie, a szybki dopływ pieniędzy bardzo Ci się przyda. Na https://e-sad.info.pl/epu-e-sad/nakaz-zaplaty/ znajdziesz sporo informacji o tym, jak to wszystko się odbywa.
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2020, 10:42

Re: Utrata pracy

Post autor: farah557 »

Walka o odszkodowanie nigdy nie jest łatwa. Sama byłam w takiej sytuacji i czułam się strasznie bezradna. Trafiłam w Internecie na kontakt do kancelarii, która specjalizuje się w ściąganiu odszkodowań i bardzo mi pomogli.
Zajrzyj na stron tej kancelarię i i zobacz, jaką mają ofertę odnośnie odszkodowań: https://www.kancelaria-walterowicz.pl/odszkodowania/

Może pomogą i Tobie.
Bożenka

Re: Utrata pracy

Post autor: Bożenka »

Niestety utrata pracy wiąże się z brakiem płynności finansowej i znacznym uszczupleniem swoich funduszy. Ale zawsze można spróbować poszukać sobie dodatkowego zajęcia (dodatkowy zarobek). Takich sposobów jest sporo i póki nie znajdziecie pracy w zawodzie zawsze można posiłkować się inną posadą. A kiedy znowu traficie na etat dalej można sobie trochę dorabiać do pensji.
Łucja

Re: Utrata pracy

Post autor: Łucja »

Może w takiej sprawie lepiej porozmawiać z doświadczonymi osobami. Znam jedna kancelarie z mojego miasta - https://www.aif.com.pl/ Z opinii na innych forach, a pewno warto porozmawiać.
Radosław

Re: Utrata pracy

Post autor: Radosław »

Gdy ja utraciłem pracę przez wypadek w pracy, odezwałem sie do http://prawapacjenta.org/ Dzięki pomocy uzyskałem odszkodowanie za wypadek... niewielkie ale zawsze to cos, a pracodawca nawet o tym nie myślał...
Wąsik

Re: Utrata pracy

Post autor: Wąsik »

Takie sytuacje niestety się zdarzają i na pewno warto robić wszystko aby do nich nie dochodziło. Ja jestem zdania, że jako pracownik warto jest wiedzieć dużo więcej na temat pracowniczych planu kapitałowych. Czytałem także o tym w artykule http://www.wlasnybiznes.eu/pracownicze- ... h-wiedziec i jestem wręcz przekonany, że takie kwestie po prostu warto znać.
ODPOWIEDZ