Ekologia

Polecamy strony dla zainteresowanych podróżami.
Awatar użytkownika
denis12
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2020, 10:36

Ekologia

Post autor: denis12 »

Gdzie wywozić odpady ciężkie?
Awatar użytkownika
sister54
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2020, 10:22
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ekologia

Post autor: sister54 »

Trzeba zadbać o ich odpowiedni transport, który nie będzie stanowić niebezpieczeństwa dla środowiska.
Awatar użytkownika
ubrakus
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2020, 21:18
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ekologia

Post autor: ubrakus »

Co jeszcze robicie dla środowiska? Wywóz odpadów, utylizacja, recykling - to bardzo ważne kwestie.
Awatar użytkownika
darien.flatley
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2020, 16:36
Lokalizacja: Głogów

Re: Ekologia

Post autor: darien.flatley »

Wywóz odpadów ciężkich to kluczowa kwestia, nie można ich zostawiać w jakimkolwiek miejscu.
Awatar użytkownika
jamnik
Posty: 24
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:46

Re: Ekologia

Post autor: jamnik »

Jeśli chodzi o większe ilości odpadów na przykład takie, które wynikają z działalności firmy warto skorzystać z oferty usunięcia ich w profesjonalny sposób. Więcej można dowiedzieć się tu: https://esbud.pl/oferta/niszczenie-dokumentow/. Firma znajduje się w Poznaniu i oferuje wywóz elektrośmieci i niszczenie dokumentów zgodnie z normą din 66399. Myślę, że takie działania są bardzo ważne, ponieważ służą naszemu środowisku. Pozbywanie się śmieci w nieodpowiedni sposób jest niebezpieczne.
Awatar użytkownika
fritz.heaney
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2020, 10:27
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ekologia

Post autor: fritz.heaney »

Zazwyczaj zakłady przemysłowe nie są w stanie samodzielnie zająć się kwestią wywozu odpadów, dlatego warto zdać się na profesjonalne usługi firm działających w branży utylizacji odpadów niebezpiecznych https://ekomed-go.pl/. Taka firma posiada stosowne zezwolenia i jest uprawniona do odbioru, jak i transportu tego typu odpadów na terenie kraju.
Awatar użytkownika
yarwyck
Posty: 340
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:34

Re: Ekologia

Post autor: yarwyck »

Zapewne nieraz słyszeliście, że w Polsce panuje od jakiegoś czasu susza, ten artykuł to potwierdza : https://www.bee.pl/susza-w-polsce-przyc ... a-866.html . Wiadomo, ze wypadałoby coś z tym zrobić, jednakże na rząd raczej bym nie liczyła w tej kwestii. Zacznijmy sami od małych kroków, jak np. zakręcanie wody podczas mycia zębów. To niewiele, a może naprawdę pomóc naszej planecie.
Awatar użytkownika
christiansen.lucious
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2020, 19:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Ekologia

Post autor: christiansen.lucious »

Odpady problematyczne muszą znaleźć się w miejscu, w którym nie będą stanowić zagrożenia.
Hierfrą63

Re: Ekologia

Post autor: Hierfrą63 »

Kupuję produkty ze sprawdzonych źródeł tak jak suszone podgrzybki https://thegreenwoodpeckertrill.eu/prod ... -brunatny/ od the green wood pecker trill. W podgrzybkach znajdziemy m.in. betaglukan – substancję bioaktywną, o właściwościach przeciwutleniających.
podróżniczka

Re: Ekologia

Post autor: podróżniczka »

jamnik pisze: ↑02 lip 2020, 22:17 Jeśli chodzi o większe ilości odpadów na przykład takie, które wynikają z działalności firmy warto skorzystać z oferty usunięcia ich w profesjonalny sposób. Więcej można dowiedzieć się tu: https://esbud.pl/oferta/niszczenie-dokumentow/. Firma znajduje się w Poznaniu i oferuje wywóz elektrośmieci i niszczenie dokumentów zgodnie z normą din 66399. Myślę, że takie działania są bardzo ważne, ponieważ służą naszemu środowisku. Pozbywanie się śmieci w nieodpowiedni sposób jest niebezpieczne.
Odbiór elektrośmieci to dość popularna usługa obecnie, jednak nie wszyscy przedsiębiorcy wybierają tę opcję i wolą sami utylizować odpady, co jest bardzo niekorzystne i szkodliwe dla otoczenia. Znalezienie takiej firmy w okolicy zajmuje kilka minut, dlatego warto szukać przyjaznych dla planety rozwiązań.
jjustić

Re: Ekologia

Post autor: jjustić »

Na co dzień staram się być ekologiczna, dlatego też wiem na przykład czy zajmuje się firma Bergmann-Polska . Co prawda nie każdy człowiek może sobie na takie maszyny pozwolić, ale większe biznesy, czy skupy już owszem. To nawet, można powiedzieć, że są typowe rozwiązania dla nich. I dlatego myślę, że fajnie będzie, kiedy większość placówek zacznie dbać o ekologię. Bo to jest ważne.
Awatar użytkownika
farah557
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2020, 10:42

Re: Ekologia

Post autor: farah557 »

W ekologiczny sposób dbam również o swój ogród. Zawsze wybieram produkty ze sklepu https://www.target.com.pl/ - mają szeroki asortyment naturalnych nawozów, oprysków i wysokiej jakości nasion.
Krzyś

Re: Ekologia

Post autor: Krzyś »

Jeśli chodzi o ekologiczne preparaty do ogrodu, to chyba nie ma nic bardziej naturalnego, niż obornik :P
do prac w ogrodzie zawsze wybieram formę granulowaną https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/obo ... -5l-id-581
łatwiej się rozprowadza i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.
piś

Re: Ekologia

Post autor: piś »

Jeśli poszukujecie firmy, która realizuje wnioski o pozwolenia, na przykład na gospodarkę odpadami czy ściekami, to zdecydowanie polecam wam wszystkim zajrzeć w wolnym czasie pod ten link https://www.ekomeritum.pl gdzie znajdziecie tego typu firmę. Moim zdaniem, warto sprawdzić ich ofertę. Polecam.
Śnieżka

Re: Ekologia

Post autor: Śnieżka »

Segregowanie odpadów to dziś obowiązek. Dobrze jednak byłoby gdyby każdy wiedział i dokładnie stosował się do wytycznych. Zwłaszcza w przypadku odpadów niebezpiecznych i szkodliwych, jak choćby baterie https://esbud.pl/jak-postepowac-ze-zuzytymi-bateriami/ . Powszechnie w naszych domach stosowane i używane.
Jasiński

Re: Ekologia

Post autor: Jasiński »

Niedawno zainteresował mnie temat biogazowni. To odnawialne źródło energii, które pozwala na redukcję kosztów pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej. Najczęściej takie inwestycje powstają przy zakładach przemysłowych i składowiskach odpadów, ale coraz większą popularnością cieszą się biogazownie rolnicze. Mamy już nawet w Polsce firmę https://www.egsystem.pl/biogazownie-spalarnie.php, która dostarcza kompleksowe rozwiązania energetyczne dla biogazowni. Jeżeli jesteście np. rolnikami, to może zainteresuje was ich oferta.
Martuś

Re: Ekologia

Post autor: Martuś »

Każdy z nas ma wpływ na jakość środowiska, w którym żyjemy. I to od nas zależy czy będziemy mieli czyste powietrze, wodę i tereny zielone do wypoczynku i rekreacji. Wystarczy kilka drobnych zmian w naszym codziennym życiu. Tu znajdziecie 10 prostych kroków do ekologicznego życia http://esbud.pl/jak-dbac-o-srodowisko/
Czaruś25

Re: Ekologia

Post autor: Czaruś25 »

Jeśli chodzi o mnie to pod względem energetycznym zdecydowałem się na dość nowatorskie rozwiązanie, jakim jest wykorzystanie paneli fotowoltaicznych do zasilania i ogrzewania domu. Skontaktowałem się z respect energy, którzy pomogli mi przejść przez wszystkie procedury.Teraz mogę cieszyć się zieloną i odnawialną energią w swojej firmie a każdemu kto szuka informacji polecam odwiedzić ich stronę https://respect.energy/
loluś

Re: Ekologia

Post autor: loluś »

W sumie jestem ekologiczny : wyrzucam śmieci, jak trzeba, sprawdzam poziom zanieczyszczeń pochodzących z mojego domu, jestem ogólnie bardzo elastyczny w tej kwestii. Nie używam także plastiku. No, o ile się da. No, a dodatkowo mogę powiedzieć, że staram się także i takie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-lublin/ panele u siebie założyć. Mam nadzieję, że koniec końców mi się to uda.
szuwiś

Re: Ekologia

Post autor: szuwiś »

Jeśli chcecie przerzucić się na ekologiczne i przede wszystkim praktyczne rozwiązania, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://universun.pl i poczytać na temat paneli fotowoltaicznych. Taka propozycja sprawdza się nie tylko w przypadku gospodarstw indywidualnych, ale również w przypadku firm. Pomyślcie o tym koniecznie. Trzeba sobie wszystko dokładnie przekalkulować i sprawdzić czy nam się to opłaca czy też nie.
Paula64

Re: Ekologia

Post autor: Paula64 »

Nie mam jakiegoś bzika na punkcie bycia eko, ale staram się na co dzień szukać rozwiązań bardziej przyjaznych środowisku. Na przykład zaczęłam korzystać z benzyny alkilatowej https://warter.pro/ a właściwie sprawiłam ją tacie, jako bardziej eko alternatywę dla zwykłej benzyny, której używa w kosiarce. Sama mieszkam w bloku, więc mnie problem koszenia nie dotyczy, ale tata jest bardzo zadowolony : )
ODPOWIEDZ