Przysmaki z różnych stron świata

Gdzie zjeść lokalne dania? Najlepsze restauracje dla lokalsów.
Awatar użytkownika
duff231
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2019, 20:26

Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: duff231 »

Siemanko, znacie jakieś ciekawe przysmaki z różnych stron świata? Mnie bardzo zaciekawiła roślina kava, z której przyrządzany jest napój o bardzo ciekawym działaniu, porównywalnym do afrodyzjaku ;). Mozecie o tym poczytac na https://www.kavasklep.com .
Awatar użytkownika
DressKoder
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:41

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: DressKoder »

Dzięki za wszelkie porady w tym zakresie. Na pewno mi się one przydadzą!
Tęsknota?
Awatar użytkownika
pepper10
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2019, 18:15

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: pepper10 »

Dzięki wielkie za ciekawe informacje. Na pewno mi się przydadzą.
Człowiek bez wiary jest tylko półczłowiekiem.
Awatar użytkownika
migotka
Posty: 40
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:39

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: migotka »

Także lubię eksperymentować w kuchni i nawet kupiłam książkę kucharską z kuchnią japońską. Niestety nie każdą potrawę udaje mi się przygotować. Dlatego też czasami wychodzimy z mężem do restauracji z orientalnym menu. I tak trafiliśmy do Garo Sushi w Warszawie. To tutaj po raz pierwszy posmakowałam prawdziwego sushi i teraz już wiem że nie dorównam tej kuchni dlatego też zamierzam częściej odwiedzać tę restaurację
Awatar użytkownika
dalmata
Posty: 60
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:49

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: dalmata »

Sądzę, że w obecnych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na poznawanie innych smaków z różnych stron świata. Może to i wynika to z tego że właśnie takie restauracje powstają i zachęcają nas do poznawania tychże smaków. Ja nawet ostatnio odkryłam super restaurację Leila w Warszawie gdzie miałam okazję zjeść kilka fajnych dań bliskowschodnich. Tutaj można skosztować słynnego humusu ,falafel, mutabal, pasta z bakłażana (zaluk), shakshuka, czyli dań charakterystycznych dla tego regionu

nasiona marihuany legalność
Awatar użytkownika
wisiu76
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2020, 9:18

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: wisiu76 »

Ja się niedawno dowiedziałam, że curry to mieszanka różnych przypraw korzennych. Na etykiecie jest napisane, że w skład tej przyprawy wchodzi kolendra, imbir, czosnek, chilli, pieprz, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, kardamon i kminek. https://polinal.eu/naklejki-na-przyprawy
Awatar użytkownika
bridż
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2020, 12:59

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: bridż »

Ja tam często eksperymentuję z różnymi kuchniami. Ostatnio robiłam wegańskie tacos.
duduś

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: duduś »

Jak mogę ci polecić, to najlepsze potrawy ma kuchnia tajska. Szczególnie lubię dania gdzie dodatkiem są liście kafiru, lubię ten aromat. Polecam spróbować, są to ciekawe smaki.
Jarłsu905

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: Jarłsu905 »

Mnie bardzo smakuje borowik szlachetny https://thegreenwoodpeckertrill.eu/prod ... zlachetny/ i dodaje go najczęściej do dań. Ale rzeczywiście te dodane przez was wyglądają ciekawie, chętnie sprawdzę coś nowego.
Awatar użytkownika
paulinabb
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2020, 9:10

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: paulinabb »

Pozostając w temacie wątku, szukam zestawów kaw na prezent najlepiej z różnych stron świata. Polecicie jakiś sklep internetowy z tego typu asortymentem?
aikaa

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: aikaa »

Jeżeli przykładowo interesuje was naprawdę dobra kuchnia orientalna białystok , to warto byłoby w tym kierunku się zgłosić do restauracji Atmosfera. Tam nie tylko możecie spotkać się ze smacznymi posiłkami, ale i przyjemną atmosferą, bo jest to klimatyczne miejsce.
łucja

Re: Przysmaki z różnych stron świata

Post autor: łucja »

Lubię kuchnię międzynarodową, a tak się składa że na roomservice mogę zamawiać różne ciekawe dania z najlepszych warszawskich restauracji, które są serwują :)
ODPOWIEDZ