Pomoc terapeuty

Życie w podróży i nie tylko.
Awatar użytkownika
Cichutka
Posty: 135
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:20

Pomoc terapeuty

Post autor: Cichutka »

Nie wiedziałam gdzie dokładnie napisać,jednak myślę ,że to dobre miejsce. Co sadzicie o terapiach np w kwestii uzależnień? obawiam się ,że moja siostra popadła w alkoholizm - bardzo często bywa nietrzeźwa i to w środku tygodnia. Jest obecnie w trudnej sytuacji zyciowej, więc chciałabym jej pomóc. Rozważam wybór pomocy w Poradni Salomon https://poradniasalomon.com.pl/ , co myslicie?
Awatar użytkownika
Berta
Posty: 60
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:58

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: Berta »

Doskonale znam twój problem, bo mój brat, gdy stracił pracę, popadł w alkoholizm. Natychmiast poszukaliśmy doświadczonego specjalisty, ale on dalej sobie nie radził. Aż trafiłam na stronę https://www.esperal.edu.pl/krakow/. On na początku nie chciał, ale po kolejnej pijackiej imprezie zgodził się. Wiedział, że już więcej nie może pić, bo może umrzeć i ten strach sprawił, że przestał pić.
Awatar użytkownika
kajta
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2019, 11:11

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: kajta »

Myślę, że najpierw wszywka https://medmiasto.pl/wszywka-alkoholowa-czy-warto a potem terapeuta i rozmowy. Sama terapia to mało, potrzebne są leki i coś co odciągnie chorego od picia. Nałóg jest naprawdę silniejszy. Wiele osób w ten sposób zaczyna walkę z uzależnieniem, to pomaga.
Awatar użytkownika
Paweł29
Posty: 317
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:02

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: Paweł29 »

Pomoc terapeuty w przypadku alkoholizmu to może być najlepsze rozwiązanie tego problemu. Świetny ośrodek leczenia alkoholizmu możecie znaleźć na https://uzaleznienia-terapia.pl/. W mojej rodzinie mieliśmy przypadek alkoholizmu i udało się go namówić na terapię u nich i po powrocie z niej stał się zupełnie innym, lepszym człowiek.
Awatar użytkownika
kamka
Posty: 142
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:48

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: kamka »

Masz rację. Alkoholiz to poważna sprawa. Problem dotyczy nie tylko bezpośrednio osoby uzależnionej, ale także otoczenia. Zwłaszcza rodziny. I w przypadku alkoholizmy pomoc terapeuty jest jak najbardziej wskazana. Obecnie można skorzystać z pomocy w placówkach jak tu https://medi-life.pl/zakres-swiadczen/p ... chicznego/. Poradnia dysponuje odpowiednim zapleczem terapeutycznym, doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą, a do tego stawia na nowoczesne metody terapii.
Bożena65

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: Bożena65 »

Ja osobiście uważam, że terapia to nieco za mało, żeby uporać się z nałogiem alkoholowym. Jestem zwolenniczką tradycyjnego leczenia z użyciem leków. Wydaje mi się że tylko wtedy przynosi efekty. Może warto byłoby spróbować zaszycia alkoholowego. Zabieg jest wykonywany pod okiem profesjonalistów, jest szybki i bezbolesny. A z opinii pacjentów wynika, że na wstępnym etapie leczenia przynosi oczekiwane efekty. Wiem, że zabieg jest wykonywany w Krakowie, można poczytać więcej na ten temat na ich stronie internetowej - https://esperalkrakow.com.pl/
Praktyk

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: Praktyk »

Uzależnienie jest problemem dotykającym nie tylko samej osoby uzależnionej, ale także wpływa na całe jej otoczenie. Nie dziwię się, że martwisz się o członka rodziny. Najrozsądniejszym "lekarstwem" będzie skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, który odpowiednio przeprowadzi terapię uzależnień, by pomóc pacjentowi. Od siebie mogę polecić https://synergia-centrum.pl/. To miejsce, którego załogę stanowią profesjonaliści, którzy pomagają wielu osobom stacjonarnie ale również online.
Amenadięl

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: Amenadięl »

W społeczeństwie, gdzie często zaniedbujemy swoje emocje, terapia staje się miejscem, gdzie możemy być prawdziwi. Dla dzieci to nauka rozumienia i akceptacji własnych uczuć, dla dorosłych to odzyskiwanie równowagi psychicznej.. U nas w rodzinie jest popularna diagnoza integracji sensorycznej
Awatar użytkownika
yarwyck
Posty: 408
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:34

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: yarwyck »

Zdaniem mnie, terapia behawioralna dla dzieci warszawa to kwestia o dużym znaczeniu w obecnych czasach. Wiele dzieci i młodzieży boryka się z problemami depresyjnymi. Jeżeli dostrzegacie objawy depresji u waszych dzieci, powinniście podjąć kroki w celu skorzystania z pomocy specjalisty.
dagaa

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: dagaa »

Widziałam nie tak dawno, że witryna https://www.kierunekrownowaga.pl zbiera bardzo pozytywne recenzje. Wydaje się, że oferowana tam terapia jest prowadzona z najwyższym poziomem profesjonalizmu, co jest istotne w kontekście wsparcia dla klientów.
Gość

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: Gość »

Pomoc terapeuty to czasami jedyne skuteczne rozwiązanie w walce z uzależnieniem od alkoholu. Mechanizmy oronne i dezadaptacyjne wzorce zachowania sprawiają iż samodzielnie bardzo trudno jest wyrwac się ze szponów nałogu. Osobom poszukującym pomocy ze strony terapeutów uzależnień polecam stronę https://psychologuj.pl
rybak

Re: Pomoc terapeuty

Post autor: rybak »

Jeśli napotykasz trudności emocjonalne, w relacjach lub w życiu, warto rozważyć skorzystanie z usług terapeutycznych oferowanych przez centrum psychoterapii https://passion4life.pl/zespol/. Ich terapeuci zapewniają spersonalizowane podejście i wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb, aby pomóc Ci odnaleźć drogę do zdrowia psychicznego.
ODPOWIEDZ